Podręczniki oraz inne materiały edukacyjne

19 kwietnia 2022 0 Comments

W dawnych czasach, dostęp do wiedzy nie był tak łatwy. Tym bardziej, że internet ze dwadzieścia lat temu, w Polsce był czymś praktycznie nieosiągalnym. Dzisiaj wszystko wygląda zupełnie inaczej. Uczniowie mają nie tylko obowiązkowe książki, ale również dodatkowe materiały edukacyjne, w tradycyjnej formie oraz wszystko to, co oferuje powszechnie dostępny internet. Skoro wszystko jest tak łatwo dostępne, to warto z tego korzystać. Pomóc może Tanie podręczniki szkolne z biologii do klasy 7, ale także dodatkowe karty pracy, ćwiczenia, etc.

Biologia 7. Podręcznik do szkoły podstawowej

Publikacja podchodząca od wydawnictwa Operon. Autorami tej książki są: Ewa Wierbiłowicz, Jolanta Loritz-Dobrowolska, Zyta Sendecka. Jak wyjaśnić zjawiska i procesy biologiczne tak, aby wzbudzić zainteresowanie wśród uczniów? Pytanie, które zadaje sobie wielu pedagogów. Takich, którzy doskonale wiedzą, że obecna młodzież jest bardzo wymagająca. Pomóc w tym może ta właśnie książka, gdzie wszystko zostało uproszczone w maksymalny sposób, pozwalając na przedstawienie niezbędnej treści w jasnym i klarownym języku. Widać, że młodzi ludzie dowiedzą się, na czym dokładnie polegają związki przyczynowo-skutkowe, jeżeli chodzi o zjawiska biologiczne. Autorzy nie zapomnieli również o tym, że ważne są przykłady z dnia codziennego, w obszarze higieny, medycyny, ochrony środowiska, etyki i wartości. Dzięki temu uczniowie zrozumieją, jak bliska wszystkim tak naprawdę jest biologia.

Biologia. Karty edukacyjne

Producentem jest Demart. Karty pochodzą z roku 2021. To pakiet 48 dwustronnych, kolorowych kart edukacyjnych. Można by powiedzieć, że jest to najważniejsza wiedza z podręczników, z czterech lat. Karty są dobrą propozycja, jeżeli chodzi o powtórki przed jednym z najważniejszych egzaminów. Może niejako potraktować je jako ściągę, którą można trzymać w zeszycie. Tym bardziej, że specjalnie zostały one opracowane w takim, a nie w innym formacie. Zdecydowanie ułatwiają one naukę młodzieży.